Aktualności

Nowa informacja 22.11.2020 - kalendarz jest już aktualny, proszę sie zapoznać z terminami i zapraszam. Jeżeli chcą Państwo umówić się na zajęcia dopołudniowe, a nie ma ich w kalendarzu prosze o telefon, wspólnie ustalimy termin.    

Masz problem z psem lub chcesz żeby więcej się nauczył  - oferuję szkolenia stacjonarne.

POLECAM STOISKO HANDLOWE z artykułami dla psów, a także dla kotów, NIEWIELKIE, ALE ZAOPATRZONE W BARDZO DOBRE JAKOŚCIOWO PRODUKTY.  

Karmy suche: bytowe, od 5 zł/kg, klasy Premium od 10 zł/kg, klasy Super Premium od 15 zł/kg, Hipoalergiczne od 12zł/kg, bezzbożowe od 17 zł/kg, półwilgotne 7 zł/200g. Bardzo dobre, sprawdzone.

Karmy mokre, puszki mięsne, tchawice, płuca, głowizny, żwacze, kurze łapki, małożowiny uszne, kości pasteryzowane, przekąski dentystyczne, preparaty na pchły, kleszcze, obroże biobójcze, szampony, naturalny prepartat na stawy i kręgosłup i wiele innych. 

Taśmy, smycze, obroże, linki, szelki, łańcuszki, kagańce - bardzo bogaty wybór, wiele wzorów i rozmiarów. Każdy znajdzie coś dla swojego pupila.

Wszystko na miejscu, potrzebujesz żeby dowieźć do ciebie, zadzwoń wcześniej, jest taka możliwość. tel. 669521309  

        

PIĘKNA NOWOCZESNA SALA TRENINGOWA - JUŻ GOTOWA, PLAC TRENINGOWY z bardzo bogatym sprzetem do pracy z psami. MOŻLIWOŚĆ WYNAJMOWANIA INDYWIDUALNIE JAK I PRZEZ GRUPY WŁAŚĆICELI PSÓW.                                   Cennik wynajmu - plac treningowy ze sprzętem, 1-5 psów: cena - 150 zł/2h, 6-10 psów: cena - 200 zł/2h, <10: cena - 250 zł/2h. Cennik wynajmu - sala treningowe z zapleczem - cena : 120 zł/1h, niezależnie od ilości psów, optymalnie moim zdaniem może na niej pracować max 6 psów.   

Warsztaty, seminaria i inne wydarzenia kynologiczne - ceny ustalam indywidualnie.  

W szczególności zapraszam na mój plac szkoleniowy właścicieli szczeniaków i młodych psów ( od 3 miesiąca życia ) na zajęcia socjalizacyjne, poznawcze i wychowawcze. Okres szczenięcy to moim zdaniem najważniejszy etap w życiu psiaka.

NASZ HOTEL przyjmuje psich gości również na pobyty jednodniowe lub weekendowe. Masz wyjazd lub inne ważne zajęcia, możesz powierzyć nam pod opiekę swojego pupila.     

Posiadając tak wysokospecjalistyczny ośrodek, czyli mając pełne zaplecze hotelowe i do treningów przyjmujemy psy na szkolenia stacjonarne z zakresu socjalizacji środowiskowej, między i wewnątrzgatunkowej. Przygotowujemy psy do testów psychicznych, przeglądów hodowlanych, do egazminów BH, PT, IGP. Przy tej formie szkolenia - należy po takim szkoleniu należy zrobić kilka treningów, żeby właściciel psa poznał metody i wiedział jak należy postępować z psem. Ośrodek, do szkoleń stacjonarnych jest bardzo dobrze przygotowany. Państwa życzenia i oczekiwania z pelnym zaangażowaniem, sumiennością i starannoscią będą realizowane. Musicie Państwo jednak wiedzieć, że takie szkolenia zajmują trochę czasu, nauka psa, tak jak uczenie się ludzi to proces, Nie da się jak za pomoca czarodziejskiej różdżki zmienić natychmiast zachowań psa. 

Pamiętajcie Państwo, pies potrzebuje dla swojego rozwoju stymulacji umysłowej, to bardzo ważne w jego prawidłowym rozwoju.           

Jeżeli macie Państwo szczeniaka, psa, sukę z rodowodem, możemy waszego pupila doprowadzić do pełnych uprawnień hodowlanych.       

.............................................................................................................................................................................................................         BARDZO WAŻNA INFORMACJA !!!!

Szanowni Państwo, w związku z szybszym zapadaniem zmroku, zajęcia będą się odbywały w trochę zmienionym trybie. Przy dobrej pogodzie na placu, przy złych warunkach atmosferycznych na sali treningowej.  Proszę dokładnie zapoznać się ze zmianami i zapraszam.                                                                                                                                                                     Poniżej krótki regulamin prowadzenia zajęć w sezonie jesienno-zimowym. Wprowadzam go, ponieważ ja traktuję prowadzenie treningów jako poważne działanie, a nie rozrywkę, a mam wrażenie, że część z uczstników traktuje przyjeżdżanie na treningi od niechcenia. Zapisuje się, ja jestem gotowy do pracy i czekam, a zapisani nie przyjeżdżają bez żadnego wcześniejszego powiadomienia mnie o tym fakcie. Po pierwsze to moim zdaniem niepoważne traktowanie mnie, ale to nie jest tak ważne, ale miejsc jest ograniczona ilość i tym sposobem inni chętni są zablokowani i nie mogą przyjechać trenować ze swoimi psami.

Tak więc ustalam zasady trenowania w moim ośrodku w sezonie jesienno- zimowym 2020-2021. 

1. W treningu biorą udział tyko psy, które są zgłoszone telefonicznie lub sms przez właściciela zgodnie z harmomogramem podawanym w kalendarzu, również w niedzielę.  

2. Psy, które przyjadą bez umówienia nie biorą udziału w treningu, również w niedzielę. 

3. Właściciel, który bez wcześniejszego usprawiedliwienia nie przyjedzie z psem na trening, na nastepnym treningu pokrywa koszt treningu w którym nie uczestniczył, ale zablokował miejsce. 

4. Właściciel psa, trenując na placu, a w szczególności na sali treningowej zobowiazany jest do bezwzględnego przestrzegania przepisów BHP, dba o bezpieczeństwo swoje, swojego psa, ale również o bezpieczeństwo innych uczestników treningu, chodzi tu o panowanie nad swoim psem.     

5. Psy pracujące na sali treningowej powinny wcześniej załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, na sali nie ma sikania i załatwiania innych potrzeb przez psy.

6. Treningi z obrony tylko na palcu treningowym, przy dobrej pogodzie, przy sztucznym oświetleniu.

7. Kalendarz jest przygotowywany na zajęcia na sali, jednakże przy dobrej pogodzie będziemy pracować na placu treningowym przy oświetleniu, żeby psy również znały taką formę treningu.   

8. Uczestnicy treningów maja do swojej dyspozycji pełne zaplecze socjalne, toaletę, kącik kawoowy samoobsługowy. To wszystko jest nieodpłatne. 

Powyższe proste zasady, mają dać Państwu uczestniokm treningów i mnie poczucie komfortowej pracy z waszymi pupilami, a to powinno przełożyć się też na komfort i poczucie bezpieczeństwa waszego psa.                                                                                       ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------   

Możecie Państwo też przywieźć do mnie psa na trening np. rano, a wieczorem do odebrać. Psiak bedzie pod dobrą opieką  i będzie się uczył. Koszt takiego całodziennego treningu to 80,- zł. Szkolenia stacjonarne - 70,- zł/doba bez wyżywienia.                 

KALENDARZ WYDARZEŃ ( plan zajęć ) NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ tj. od 23.11.2020 - bardzo proszę o potwierdzanie telefoniczne  uczestnictwa w poszczególnych zajęciach, ponieważ, ilość miejsc jest ograniczona ( tel. 669521309 ). Proszę o przemyślane, rozważne umawianie. Jest mało miejsc, zależy mi, żeby wszystko było dobrze zorganizowane, stąd ta prośba.   

poniedziałek 23.11.2020 - zajęcia na placu lub na sali - zajęcia tylko dla szczeniaków i młodych psów 3-10 miesięcy, wszystko co związane z wychowaniem szczeniaków i młodych psów, od budowania więzi i relacji, poprzez zabawę, elementy posłuszeństwa i sprawności, godz 17 - 2 wolne miejsca, godz 18 - 2 wolne miejsca, godz 19 - 3 wolne miejsca. W tym dniu nie ma pracy obrończej. Koszt wg cennika.                                                                                                        

wtorek 24.11.2020 -  zajęcia na placu lub na sali godz 17.00 - 3 miejsce wolne, godz 18.00 - 3 miejsce wolne,  godz 19 - wszystkie miejsca zajęte, zajęcia dla wszsytkich psów w tym szczeniaków, od budowania więzi i relacji, poprzez zabawę, posłuszeństwo i sprawności. Koszt wg cennika. W tym dniu nie ma pracy obrończej. Koszt wg cennika.         

środa 25.11.2020  - trening na placu lub na sali dla wszystkich psów w tym szczeniaków ( wg uznania właściciela), praca wśród dorosłych psów.  Różnorodność zajęć - ośrodek jest bogato wyposażony. Koszt wg cennika. godz 17.00 - 2 miejsca wolne, godz 18.00 - 3 miejsca wolne, godz 19 - 3 miejsca wolne , zajęcia ogólne i elementy obrony ( jeżeli pogoda pozwoli ) dla wszystkich psów.         

czwartek 26.11.2020  godz 9 - zajęcia wyjazdowe u Państwa, proszę o zgłoszenie telefoniczne takiej potrzeby treningu - mogę przyjechać w 1 lub 2 miejsca - wszystkie miejsca zajęte,  godz 17.00 - 3 miejsca wolne, godz 18.00 - 2 miejsca wolne  godz 19.00 - wszystkie miejsca zajęte - zajęcia na placu lub na sali dla wszystkich psów, szczeniaki wg uznania właścicieli, praca posród dorosłych psów, zajęcia z posłuszeństwa, relacji, sprawności i umiejętności pracy posród innych psów, elementy obrony ( jeżeli pogoda pozwoli ). Koszt wg cennika.                  

piątek 27.11.2020 zajęcia poranne godz. 7 - zapraszam chetnych chcących pracować na podstawach tropienia sportowego, zajęcia w terenie na podłożu trawiastym -  koszt 80 zł spotkanie, popołudniu od godz 17.00 - trening na placu lub na sali, zapraszam wszystkie psiaki niezależnie od wieku, budowanie relacji i więzi, podstawy kynologii, elementy posłuszeństwa, zabawy, sprawności. zajęcia dla wszystkich psów w tym szczeniaków ( wg uznania właściciela ), praca wśród dorosłych psów. Koszt wg cennika. godz 17.00 - 2 miejsca wolne, godz 18.00 - 2 miejsca wolne, godz 19.00 - 2 miejsce wolne  zajęcia ogólne z elementami obrony ( jeżeli pogoda pozwoli ) dla wszystkich psów.        

sobota 28.11.2020  -  Zapraszam wszystkich chetnych, trening na sali, jak zwykle szczeniaki wg uznania właścicieli. Różnorodne zajęcia z psami. godz 17.00 - 2 miejsca wolne, godz 18.00 - 3 miejsca wolne - zajęcia ogólne z elemantami obrony ( jeżeli pogoda pozwoli ). Koszt wg cennika.   

niedziela 29.11.2020  - trening na sali lub placu jak pogoda pozwoli, dla wszystkich psów. Zajęcia z zakresu posłuszeństwa, wychowania, podstawy kynologii, socjalizacja wewnątrzgatunkowa. Koszt wg cennika. godz 9 - 2 miejsca wolne, godz 10.00 - 4 miejsca wolne.  UWAGA : W niedzielę nie ma zajęć z obrony. Zapraszam w tygodniu.                            

............................................................................................................................................................................................

18.10.2020

TESTY PSYCHICZNE i PRZEGLĄD HODOWLANY

W dniu dzisiejszym w ośrodku szkoleniowym ZKwP O/Bydgoszcz odbyły się testy psychiczne dla wszystkich ras i przeglad hodowlany owczarków niemieckich. Pomimo COVID-19, czerwonej strefy i obostrzeń z tym związanych wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem wszystkich procedur zgodnie z regulaminem ZKwP. Międzynarodowy sędzia prób pracy p. Agnieszka Kępka, międzynarodowy sędzia kynologiczny p. Zbigniew Szcześniak, pozorant p. Piotr Wyborski. W testach i przeglądzie brały udział wszystkie 4 moje psy tj. trzy suki Mila, Chyra, Fanta i pies Olo. Testy psychiczne bez żadnej skromności moge powiedzieć, że moje psy zaliczyły perfekcyjnie. Nie chodzi tu o liczbę uzyskanych punktów, ale o sam styl pracy na placu i z pozorantem. Punkty uzyskane przez poszczególne zwierzeta. Mila 15/15, Chyra 15/15, Fanta 14/15 ( delikatnie wyhamowała przy przebieganiu przez szpaler ludzi - 1 pkt. ), Olo 15/15. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że nie intersuje mnie bylejakość, tylko dobra solidna, wymowna praca psa. Moje wszystkie psy dzisiaj we wszystkich zadaniach się takimi cechami wykazały. Pewne siebie, obojętne na inne psy na placu, spokojne przy podchodzeniu obcych ludzi, dobra reakcja na strzał bez żadnego niepokoju, kontrolujące sytuację. W próbie z pozorantem przy sprawdzaniu ostrości i twardości ich praca była perfekcyjna, odważne, aktywne, gryzienie wymowne nie pozostawiające żadnego cienia wątpliwości. Chwyty pełne, silne, stabilne. Obydwoje z sedziów byli pod wrażeniem jakości tych psów, zarówno genetyczniej jak i przygotowania tych psów ( wytrenowanie, wygląd ogólny, utrzymanie ). Wszystkie suki i pies przeszły też przegląd hodowlany z opisem sedziego. P. Szcześniak szczególnie wysoko ocenił wartość hodowlaną Olo von der Schiffslache. Stwiedził, że jego wygląd i proporcje bez najmniejszego problemu mogą w przyszłości posłużyć do krycia suk eksterierowych, wydatnie wzmacniając psychikę lini eksterierowej. Podsumowując, testy i przegląd z czystym sumieniem moge powiedzieć, że pomimo trudnych czasów, moje psy zaliczyły pewnie, zgodnie z regulaminami ZKwP na palcu z pozorantem. Na końcu, ale nie mniej ważne to podziękowanie dla mojego przyjaciela Pawła Zielińskiego, bez którego bezcennych rad i wskazówek te psy nie były by tak dobrze przygotowane. Dzięki Paweł. Mam nadzieję, a nawet jestem przkonany, że w przyszłości stworzymy wspólnie coś wielkiego. 

Następny krok myślę, że w listopadzie to egzamin BH/VT wszystkich psów. Wiosna 2021 IGP 1,2,3, chyba, że pandemia pokrzyżuje plany, ale wierzę, że nie.                                     

27.09.2020

Informacja dla wszystkich Państwa, którym leży na sercu dobro waszego psa, a jednocześnie interesuje Was kynologia. Ja, prowadzę profesjonalny ośrokek kynologiczny, którego jedną z części jest hodowla owczarków niemieckich z linii użytkowej. Jaka jest moja hodowla. Niektórzy twierdzą, że idealistyczna, nierelana w dzisiejszych czasach. Ja, mając na uwadze idee, które przyswiecały twórcy rasy owczarek niemiecki mówię tak. Moja hodowla, to nowoczesna hodowla psów użytkowych, ze szczególnym uwzględniemiem zmienności genetycznej i przydatności psa do różnorodnej pracy. Na zdjęciu poniżej moje dwa owczarki Olo (czarny) i Chyra (wilczasta), te psy jak covid19 nie pokrzyżuje planów, to do końca roku będą miały zrobione wszystkie uprawnienia hodowlane. Mam jeszcze Fantę i Milę, ich harmonogram na uprawnienia hodowlane jest do maja 2021. 

  

04.09.2020

Ostatnie dwa tygodnie trenowania z różnymi psami, dało mi znowu trochę przemyśleń i skłoniło mnie do napisania tych kilku zdań. Jestem przekonany, że to co przekazuję Państwu podczas naszych spotkań to cenna wiedza począwszy od tworzenia fundamentu ( relacji, więzi ), poprzez naukę i zabawę, aż do praktycznego wykorzystania zdobytych umiejetności. Poszczególne fazy muszą być jednak dobrze ugruntowane w psie. Robiąc wszystko powierzchownie, lub zaniedbując niektóre etapy rozwoju prowadzimy do nierównowagi, której wynikem są kłopty i problemy. Mniejsze lub większe, ale zawsze dają one pewien dyskomfort w obcowaniu ze zwierzęciem. Pies, to co zawsze powtarzam, powinien rozwijać się wszechstronnie. 

Pies niesprawyny fizycznie : otyły, bez należytej szybkości, zwinności, bez odpowiedniej masy mięśniowej, bez umiejętności śledzenia wzrokiem, itp. nigdy nie wykona dobrze ataku, a po kilku szybszych biegach padnie ze zmęczenia, ostatecznie skończy pracę ulegając kontuzji.

Pies słaby psychicznie, nie poradzi sobie z pozorowanym atakiem, szybko zacznie atakować ze strachu i stanie się nieobliczalny  lub odmówi pracy.     

Pies nadmiernie pobudzony, niekontrolujący swoich emocji, nie potrafiący się skupić i łatwo się rozpraszający, nigdy nie zrobi dobrze śladu.     

Pies, który nie ma odpowiedniej relacji i więzi ze swoim opiekunem, nie ufa mu, nie czuje sie przy nim bezpiecznie, któremu nie poświęciło się dostatecznie dużo czasu i pracy przy nauce - nie poradzi sobie z posłuszeństwem i zawsze bedzie stanowił dla nas problem w miejscu publicznym.       

Tych kilka przykładów, jak widać, dobitnie pokazuje, że, żeby mieć naprawdę dobrego czworonożnego kompana i przyjaciela, trzeba w to włożyć bardzo dużo pracy i wysiłku, mieć dużo cierpliwości i zapewniam Państwa nie wystarczy powiedzieć, że go kochamy, wyprowadzać go na spacer lub wypuszczać na ogród i dawać jeść.        

04.09.2020

Dzisiaj po raz pierwszy dwójka właścicieli psów odbyła ze mną trening tropienia sportowego, konkurencja A w IGP. Zaczęliśmy od nauki pracy na podstawie śladu i nauki parowania zapachu. Obu psom poszło bardzo dobrze. Brawo dla p. Beaty z Carlosem i dla p. Mateusza z Hugo. Teraz tylko życzę zapału i wytrwałości w dalszych działaniach. Nauka tropienia to bardzo żmudna praca, ale mi osobiście dająca ogrom satysfakcji.        

03.09.2020

Dzisiaj u nas deszczowa pogoda, nici z treningu tropienia. Jest więc czas na podsumowanie sezonu hotelowego, jako, że wakcje już za nami. Psy, oczywiście nadal przyjeżdżają do naszego hotelu, drzwi zawsze otwarte. Zapraszam. Podsumowując : pomimo czasu pandemii, sezon uznaję za bardzo udany, psich gości w hotelu bardzo dużo. W czerwcu, lipcu, sierpniu w naszym hotelu gościły 62 psy. Od najmniejszych szpice miniaturki, yorki, poprzez średnie i duże po największe cane corso i tossa. Wszystkim właścicielom, którzy mi zaufali i powierzyli swoich pupili pod opiekę serdecznie dziękuję. Ufam, że wspominacie mnie dobrze i za nie długo znowu się spotkamy. Było też kilka sytuacji, że ze względu na stan psychiczny psa, dbając o jego dorostan nie przyjąłem takiego zwierzęcia do hotelu. Tych właścicieli zapraszam do ośrodka szkoleniowego ze swoimi psami, wspólnie popracujemy, żeby było lepiej. 

Raz jeszcze wielkie dzięki za zaufania. miło było Was poznać i gościć.         

Poniżej, moja córka Michalina, jak zawsze niezastapiona, zrobiła dla mnie składankę ze zdjęć, niektórych psiaków, ktorych gościliśmy. Misia ma swoich ulubieńców, najbardziej fotogenicznych. Zapraszam na moją wizytówkę w Google, tam dużo więcej zdjęć.      

30.08.2020

Sezon wakacyjny powoli sie kończy. W tym roku, mój hotel odwiedziło bardzo dużo czworonożnych gości. Podsumowanie i opis zamieszczę później. Tu w tym miejscu zamieszczam informację, że od września zaczynam również dopołudniowe treningi wyjazdowe u Państwa, jak również zaczynam treningi z tropienia sportowego, konkurencja A w IGP i od 14.09.2020 treningi będą również w godzinach wieczornych w sali treningowej ośrodka.      

06.07.2020

Z przyjemnością informuję, że od 3 tygodni posiadam stoisko handlowe na Targowisku Miejskim w Barcinie. W każdą sobotę możecie mnie tam spotkać. Stoisko nr 44, II rząd, dobrze zaopatrzone w sprawdzony towar dla psów i kotów. Jednocześnie informuję, że możecie Państwo kupować potrzebne artykuły dla swoich pupili u mnie w Ośrodku w Szczepanowie przy ul. Barcińskiej 17 w godzinach 18-21. Przy przy większych zamówieniach za symboliczną opłatą w promieniu 30 km ode mnie mogę zamówiony towar dowieźć do Państwa, pod wskazany adres. Nie ukrywam, że zależy mi na Państwa zakupach u mnie, bo to daje mi szanse na lepsze ceny dla Was. Jak będę dużo sprzedawał to producenci obiecali mi lepsze ceny. Tak już się stało z karmą LIGHT odchudzająca, która jest o 10 % tańsza na worku, bo dużo jej sprzedałem. Współpracą możemy wspólnie na tym zyskać. Na zdjęciach poniżej, widać oferowane  towary, popatrzcie, wybierajcie, telefonujcie, zamawiajcie. Cieszmy się wspólnymi interesami, mając na uwadze dobro zwierzaków, a moje doświadczenie to gwarantuje. Zapraszam.      

ps. jak zawsze za obróbkę zdjęć podziękowania dla mojej córki Michaliny, to jej dzieło. . 

03.07.2020

Szanowni Państwo, dla was mój ośrodek ulega ciągłym zmianom, ciągle się rozwija. Na dzień dzisiejszy, mogę z pewnością stwierdzić, że dysponuję jednym z najnowocześniejszych placów treningowych w tym regionie. Takiego toru sprawnosciowego jak u mnie chyba nikt nie ma. Obecnie mam wszystko co potrzebne do treningu z psami, od akcesoriów do wychowania, zabaw i nauki szczeniąt, poprzez tory sprawnościowe ( długość toru ponad 60 metrów ), tor do aqility, obidience, tunele, ruchome mosty, elastyczne podesty, równoważnie i koła równoważne, drabiny, elementy rozpraszające (puszki, dzwonki, butelki itp.), piłki, orzeszki, jeżyki do zajęć rehabilitacyjnych,  po sprzęt specjalistyczny (namioty do rewirowania, przeszkody i itp.)  do pracy w obronie, posłuszeństwie i  do prac węchowych - poligon gruzowiskowy. Wszystko w jednym miejscu dla Was i waszych pupili. Zapraszam. 

ps. zdjęcia i ich obróbka to wykonanie mojej 9-letniej córki Michaliny. Dzięki Miśka.  

17.06.2020

Z wielką przyjemnością informuję, że moja skromna strona internetowa, którą sam prowadzę, odnotowała na liczniku 50.000 odwiedzin. Wszystkim odwiedzającym tą stronę wielkie dziękuję. To, dla mnie wielka radość i niesamowite uczucie, że tyle osób zagląda na tą stronę. Raz jeszcze wielkie dzięki i zapraszam zarówno na stronę jak i do odwiedzenie mojego ośrodka kynologicznego w Szczepanowie.            

15.06.2020

Dzisiaj też zamieściłem w opiniach w Google dodatkową odpowiedź dla dwóch pań, które przyznały mojemu ośrdkowi i mnie najniższa ocenę. Poprosiłem o zamieszczenie szczegółów, takiej oceny, ale jak się spodziewałem nie pojawiły się, ponieważ nie mogły się pojawić, bo ja i te panie się nie znamy. Trudno mi tylko zrozumieć, co powoduje ludźmi, którzy dokonuja takich wpisów. Złośliwość, chęć zaszkodzenia, popsucia opinii, nie wiem. Ja, jak kogoś nie znam to się o nim nie wypowiadam. Tak więc traktuję te dwie opinie bardzo negatwyne jako złośliwość i chęć zaszkodzenia mi, czytających proszę o czytanie również moich odpowiedzi, bo szanując wszystkich na opinie rzetelnie odpowiadam.               

15.06.2020

Hotel dla psów funkcjonuje normalnie, znany jest czteronożnym gościom średnich i dużych rozmiarów, ale mamy też gości z grupy malutkich psów, których właściciele nam zaufali i powierzyli swoich pupili. Przedstawiam szpica miniaturkę Dulę i yorka Lunę. Dziękuję moim dziewczynom, za wielką pomoc przy tych maluchach. To dla mnie wielka radość i pociecha. Psiaki wyjechały szczęśliwe, zapraszam do nas ponownie.    

     

13.06.2020

Szanowni Państwo,  w dniu wczorajszym spotkało mnie przykre doświadczenie ponieważ, w Google w opiniach o Urokliwym Zakatku pojawiły sie dwie negatywne opinie o moim ośrodku i mojej pracy. Wstawiły je dwie panie, którym udzieliłem odpowiedzi, która jest widoczna. Nie mam zadnych problemów z przyjęciem krytycznej opinii, jeżeli jest ona prawdziwa, a osoba ja umieszczająca naprawdę miała ze mnia i moim ośrodkiem coś do czynienia. Może mnie pamięć zawodzić, ale jestem przekonany, że nie znam tych pań i one mnie i mojego ośrodka też, dlatego też otwarcie napisałem , żeby podzieliły się szczegółową opinią o tych strasznych warunkach i złych doświadczeniach ze mną. Każdą osobę, która chce zobaczyć te w "straszne warunki" zapraszam na ul. Barcińska 17, Szczepanowo. Ja bym powiedział tak, niewiele znajdziecie Państwo takich miejsc jak u mnie i żeby nie być gołosłowym niewiele znajdziecie osób, które w ubiegłym roku zainwestowały ponad 650.000,- PLN w ośrodek i infrastruktuę dla psów. Tak więc prosze o opinie o moim ośrodku i o mojej pracy, nawet te krytyczne, tylko poparte faktami, a nie będące złośliwością, czy chęcią popsucie opinii o mnie.             

07.06.2020

Dzisiaj zamieściłem nowy eksperymentalny grafik ( kalendarz ) zajęć z psami na najbliższy tydzień. Zobaczymy, czy się przyjmie, czy wrócimy do starych zasad. Dwa tygodnie będe testował taki system pracy. Myślę nad zajęciami z pracy węchowej ( podstawy tropienia sportowego ) i pracy z psami w terenie ( w mieście, w lesie, w nowych miejscach np. w ośrodku paintballa ). Jeżeli jesteście państwo zainteresowani taki zajęciami prosze o informacje tel. 669521309 lub na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Tylko mając 5-8 psów na jeden termin będe coś takiego organizował.           

04.06.2020

Szanowni Państwo, dzisiaj spotakło mnie bardzo miłe przeżycie, o którym nie sposób nie napisać, a mainowicie po około 1,5 rocznej przerwie odwiedził mnie mój wychowanek, dzisiaj już 4 letni pies sznaucer olbrzym SET. Piszę o tym, bo to rówieśnik mojego Olo, razem zaczynali trenować i obaj są moim zdaniem podobnego charakteru. Pewne siebie, zrównoważone psy. To, co w tym wszystkim najpiękniejsze to, to, że potrzebowałem paru sekund, żeby wróciła znakomita między nami komunikacja i świetna praca. Tu znowu potwierdzenie, że zbudowane dobrze fundamenty pozostają na lata, pies je pamięta i bez żadnych problemów jest gotowy do dobrej współpracy. Takich psów spotyka się na swojej drodze naprawdę niewiele.             

31.05.2020

Szanowni Państwo, dzisiaj podsumowując ubiegły tydzień pracy z wami i waszymi psami, po analizie tego co było, nasunęła mi się tylko jedna myśl. Wszystkim dziękuję za dobrą robotę, od wychowanków szczeniąt po trenujących zaawanasowane ćwiczenia. Wszystkim bez wyjatku wielkie dzięki. To był tydzień dobrej, ciężkiej pracy. Z przyjemnością poznałem kilka fajnych nowych psiaków, stali bywalcy jak zwykle na wysokim poziomie. Przy okazji przypominam, że moja oferta artykułów dla psów jest naprawdę już bogata. Powiększyła się również o bardzo dobrej jakości pokarm dla kotów ( również z CLUB 4 PAWS ). Zachęcam do skorzystania. Więcej szczegółów - zobacz w aktualnościach 23.03.2020. Potrzebujesz czegoś dla psa - poproszę o kontakt, wiele mam na miejscu, czego nie mam sprowadzę. Zapraszam.          

17.05.2020

Szanowni Państwo, jeszcze jedna w dniu dzisiejszym wg mnie ważna informacja, bo dotycząca zdrowia waszych psiaków. Często, uważam zbyt często spotykam się z problemami dotyczacymi stawów biodrowych, łokciowych i kregosłupa psów i to w coraz młodszym wieku. Pomijam tematy hodowlane, bo tu by można napisać książkę, ale skupiam sie na profilaktyce. Od samego początku jak zajmuję się psami, bardzo doświadczony niemiecki hodowca polecił mi jeden naturalny preparat, który stosuję po dzień dzisiejszy i muszę przyznać, że nigdy nie miałem problemów z dysplazją u owczarków niemieckich, które hoduję, a dodam są one jako psy użytkowe poddawane dużym obciażeniom. CANIAGIL, bo o nim piszę to naturalny preparat, który podaję przez całe zycie psa od 4 miesiaca życia. Jedno opakowanie wystarcza na 225 dni i zapewniam, że jest to znacząco tańsza metoda, niż wizyta u weterynarza, gdy pojawi się problem. Preparat można u mnie kupić, jest w ciągłej sprzedaży. Polecam szczególnie dla psów ras dużych i wszystkich tych bardzo aktywnych, zarówno dla szczeniaków, młodych, dorosłych jak i seniorów.  Wiele osób, które kupują dla swoich psów ode mnie ten preparat potwierdza jego skuteczność. Raz jeszcze podkreślam, preparat naturalny, nie chemiczne związki, dlatego nie niszczy innych organów psa. Dewiza, lepiej zapobiegać niż leczyć sprawdza się tu idealnie.                

17.05.2020

Szanowni Państwo, jeżeli kogoś zaciekawi to w zakładce hodowla, nasze psy, jest Orlo, tam jest link do working dog, a w nim można zobaczyć krótki filmik z jego gryzienia. Zapraszam.  

17.05.2020

Wszystkim gościom przyjeżdżającym do mnie na treningi i tym, których ja odwiedzam wielkie dzięki. Pracuję już nomalnie jeżeli chodzi o spotkania i treningi. Kochani, znowu mam możliwość pracować z całym przekrojem gatunku od psów malutkich np. maltańczyki, poprzez rasy średnie i duże tu nie sposób ich wymienić, po psy potężne typu rottwailer, cane corso, pirenejski pies górski, mastify tybetańskie, owczarki środkowoazjatyckie. Od szczeniaków, poprzez psy młode, po dorosłe i seniorów. To wszystko daje mi możliwość wykorzystania całej posiadanej wiedzy, a jednocześnie to świetna szkoła dająca mi ogrom doświadczenia i praktyki, które są moim zdaniem nieodzowne w tej profesji. W zamian za wasze zaufanie, ja oddaję się całym sercem i z pełnym zaangażowaniem w pracę z wami i waszymi psami. Mam wielką radość i satysfakcję z możliwośći takiej pracy, prawdziwej pracy, jak ja to mówię "na polu", nie przy kawie czy na forach internetowych. Nic do tego nie mam, ale to nie mój świat. Dziękuję nowym gościom którzy mnie odwiedzili ze swoimi psiakami, dziękuję starej gwardii. Miniony tydzień dał mi możliwość poznania wielu nowych psów, wszystkie fajne, jedne wymagające dużo pracy, inne mniej. Wszystkim, jak zawsze wszystkiego dobrego. Niech sprzyja wam pomyślność. Cieszcie się z drobnych sukcesów, niepowodzenia niech was nie zrażają i  dają wam motywację do zmian na lepsze. Do grona wyróżnionych dopisuję olbrzyma Frosta, pirenejski pies górski, dziś już dorosły, znam go od szczeniaka. Świetny pies, gratulacje dla właścicieli. Druga wyróżniona to nasza dorosła rezolutna suczka Luna, dużo jeszcze pracy z nią, ale idzie dobrze.                           

03.05.2020

Mijający tydzień obfitował w wiele ciekawych zajęć z psami. Bardzo fajne treningi. Widać, że u psów i przewodników, właścicieli jest coraz wieksza moc.To budujące. Do grona wyróżnionych dopisuję dziś, młodziutką Dejzi to lablador, olbrzyma cane corso Orsona i Hacziego akita japońska, mi się bardzo podoba pomimo, że właściciele oczekiwali by więcej. Będzie dobrze. Do tego grona dopisuję dla mnie trochę zagadkową, ale bardzo fajna w zabawach Goję boksera. Do tego grona dopisuję też suczkę, która była u mnie pierwszy raz. Szuka nowego domu, jest do adopcji. Mela, bo tak ma na imię, to bardzo fajna suka, która dzisiaj mnie pozytwynie zbudowała i utwierdziła, że moje metody oparte na budowaniu relacji i bezpieczeństwa się doskonale sprawdzają. Jednym z najważniejszych warunków, żeby tak było jest zrozumienie potrzeb psa. Tu, znowu wraca jak bumerang, umiejętność słuchania tego, co komunikuje nam nasz psiak. Umiejętności słuchania i odczytwania tego, co pies nam przekazuje wszystkim serdecznie życzę.

PS. Mela, suka do adpocji, została przywieziona przez osoby ze Stowarzyszenia ( nie podaję nazwy, bo nie zapytałem o taką zgodę ), które na co dzień zajmują się pomoca zwierzętom. Wielkie dzieki dla takich osób, za serce i zaangażowanie, ale i apel. To wielka odpowiedzialność dać psu nowy dom, psu w którego życiu coś runęło, coś się skończyło i musi od nowa budować swoje życie. Dobrze byłoby, żeby już więcej taki pies nie przeżywał takich doświadczeń. To, żywa istota, odczuwająca emocje. Ta suka dzisiaj pokazała, że wystarczy, tak niewiele, czyli popatrzeć na jej zachowanie, dobrze je odczytać i oczywiście wiedzieć jak na tym budować i ta suka dała mi na tym treningu praktycznie wszystko, czego mogłem od niej oczekiwać. To jest mój punkt widzenia piszę niewiele, choć zdaję sobie sprawę, że to nie jest łatwe, ale dlatego ten apel. Mój ośrodek i ja zawsze służymy pomocą. Wiedza i doświadczenie, które mam jest dla was. Zapraszam.                     .                  

26.04.2020

Dzisiaj jak zawsze z zachowaniem wszystkich wzgledów bezpieczeństwa, odbył się trening z psami na palcu szkoleniowym i z radością muszę stwierdzić, że do grona już wcześniej wyróżnionych psów dopisuję dwa świetne psy dorosłe tj. Argo wilczasty owczarek niemiecki i Zico owczarek belgijski malinois oraz nasz maluszek border collie Loki. Do listy  oczywiście dopisuję Tigrę, z którą miałem przyjemność pracować w tygodniu. Jak zawsze wszystkim moim miłym gościom życzę dalszej owocnej, dającej wiele radości pracy. POWODZENIA i zapraszam do mojego ośrodka.      

19.04.2020

Obserwując to co się dzieje na treningach, wspólnych zajęciach i spotkaniach oraz rozmowach telefonicznych, mam  dwie informacje dla wszystkich Państwa. Jedna ta smutniejsza to taka, że jak się nie ma jakieś, ja to nazywam filozofii pracy z psem, rozumiem pod tym pojeciem, wychowanie, socjalizację, wprowadzanie zasad i ograniczeń oraz najważniejszej w tym wszystkim relacji i więzi z psem, to predzej czy później czekają nas kłopoty i problemy. Tu jestem i jak tylko będę mógł pomogę. Druga bardzo dobra to taka, że jak się pracuje z psem w wyżej wspomniamych obszarach, to prędzej lub niekiedy po pewnym czasie przyjdą efekty, które dadzą duża satysfakcję i właścicielowi i psu. One zawsze przyjdą, jak przekazujemy psu czytelne, zrozumiałe dla niego informacje. Tu należą się szczególne wyróżnienia dla właścicieli psów, z którymi mam przyjemność pracować. Wymieniam imiona psów, które w ostatnim czasie zrobiły bardzo duże postępy ( właściciele i osoby które mnie odwiedzają, będą wiedzieć o kogo chodzi ). Wielkie WOW dla : Carlosa, Astry, Gonzo, Żelki, Hugo, Fendi, Adeli, Lolka. Wymienionym dalszych sukcesów, wszystkim i sobie życzę owocnej pracy i wspólpracy, która powinna być radością i dawać satysfakcję. Tu, też oczywiście cały czas jestem przygotowany do dalszej pracy z Państwem, cała moja wiedza i doświadczenie jest dla was. Korzystajcie ile potrzebujecie.                            ,  

13.04.2020 - Refleksja - do przeczytania na wolną chwilę 

Czas teraz trudny dla większości z nas. Cały świat poza medycyną (wiele sił i szczęścia dla tej dziedziny nauki) zwolnił, tak mi się wydaje. Ja, też mam trochę więcej czasu na refleksje. Wspominam moim córkom, o moim dzieciństwie i młodości, jak to z moim dziadkiem Wojtkiem poznawałem otaczający świat. Wtedy cały świat, to była wioska w której mieszkaliśmy, otaczajaca przyroda, ludzie i zwierzęta, których było u nas co nie miara (psy, świnie, kury, kaczki, gęsi, gołębie, konie u sąsiadów). Psy, od dzieciństwa były dla mnie ważne. Z prespektywy czasu widzę jedno, co się nie zmieniło do dzisiaj. I wtedy i teraz nie fascynuje mnie w psach wymuskane piekno, falująca sierść, piekny majestatyczny wyglad. To, nie te cechy, ale ich charakter i osobowość najczęściej pojawiają się we wspomnieniach i w obecnym czasie. I wtedy i dziś niezmiennie fascynuje mnie poznawanienie nie tylko psich zachowań, ale też kryjących się pod nimi emocji i nastrojów. Teraz wiem o psach trochę więcej, ale wciąż mało. Pracuję z nimi zawodowo, poznaję ich świat, ciągle się uczę. To wszystko umacnia mnie w przekonaniu, że kluczem do dobrego wyszkolenia, czy rozwiązywania problemów z psem nie jest to, żeby koniecznie sprawić, by pies nas słuchał. Ważniejsze jest to, byśmy my nauczyli się słuchać tego, co próbuje powiedzieć nam pies. Gdy zrozumiemy jego świat, łatwiej nam będzie z nim żyć, bez problemów i konfliktów. Wspólne przebywanie i zabawa, da nam wiele radości i będziemy szczęśliwi. Tą notatkę napisałem, żeby dać Państwu temat na wolną chwilę do przemyślenia, może refleksji. Dla wszystkich właścicieli psów,

DOBRY OPIEKUN.

Dobry opiekun, dba o swojego psa w zakresie zaspokajania jego podstawowych potrzeb, ale także emocji. Pies gdy jest bezpieczny i szczęśliwy, rzadko przysparza problemów. Jeżeli właściciel psa ma świadomość, z czego biorą się różne psie zachowania, potrafi odczytywać sygnały wysyłane przez psa, nawiązuje się między nimi głębsza więź. Na tą więź trzeba zapracować. Dzięki dobrej relacji, pies, staje się mniej podatny na różne bodźce zewnętrzne, rzadziej występują problemy z lękliwością, nadpobudliwością czy agresją. 

W moim ośrodku pokazuję, jak połączyć naukę, trening z psem, jednocześnie zwracając uwagę na jego emocje i nastroje. Zapraszam do kontaktu, a jak minie czas zakazów zapraszam do mojego ośrodka hotelowo-szkoleniowego dla psów, na spotkania, po naukę, treningi, zabawę.                           

03.04.2020

Pomimo, że sytuacja na dziś jest trudna, znacie mnie Państwo i wiecie, że zawsze staram się dać wam, tyle optymizmu i tylko mogę. Oczywiście jest to optymizm realny, nie bujanie w obłokach. Mając w sobie taki optymizm pomimo wielu trudności, informuję, że mój ośrodek jest od tygodnia pieknie widoczny, za sprawą własnoręcznie wykonanej podświetlanej tablicy reklamowej na wjeździe. Cały pomysł i konstrukcja mojej produkcji, tablica oklejenie jak zawsze mój nie zastąpiony partner Max media. Jesteśmy teraz widoczni zarówno w dzień jak i w nocy. 

        

23.03.2020

Szanowni moi drodzy klienci, goście, którzy odwiedzacie mój ośrodek i niektórzy kupujecie karmy i artykuły dla swoich psiaków. Informuję, że cały czas posiadam w sprzedaży karmę suchą (do wszystkich ras i wielkości od małych po duże, żbożowe, niskozbożowe jak i bezzbożowe, karmy bytowe, klasy premium i super premium ), jak i bardzo dobrej jakości puszki i saszetki mięsne ( ROCCO, LUKULUS ) oraz przysmaki. Oferta suchej karmy powiększyła się o karmy klasy premium (CLUB 4 PAWS) i klasy super premium OPTI MEAL. Jak zwykle wszystkie sprawdzone, godne polecenia. Na dzień dzisiejszy wszystkie produkty w nie zmienionych cenach pomimo wysokiego kursu EUR. Jak to długo potrwa nie wiem, bo część producentów już poinformowała mnie o zmniejszeniu rabatów, wręcz ich likwidacji, ale staram się, żeby mieć dla Państwa dobrą ofertę. Potrzebujesz porady co wybrać zadzwoń, 20 lat doświadczenia, myślę, że coś dobrego doradzę tel.669521309.   Zapraszam.           

16.03.2020

W dniu dzisiejszym pewne okloliczności sprowokowały mnie do napisania tego tekstu. Dowiedziałem się, że niektóre osoby, które moim zdaniem coś mi zawdzięczają, obecnie podejmują się krytyki tego co robię. Uważam, że są zupełnie do tego nie uprawnione, ale, że mamy wolność słowa, wolno im. Szanowni Państwo, to co ja wam oferuję w moim ośrodku szkoleniowym to wiedza z najwyższej półki. To cały system, pewnego rodzaju filozofia pracy z psami, oparta na wzajemnych dobrych relacjach człowiek -pies, bazująca na chęci współpracy pary przewodnik - pies, uwzględniająca poczucie bezpieczeństwa psa. Nie odnosze się tu do konkretnej rasy psów, bo ta filozofia odnosi sie do całego gatunku psy. Pracę z psem opieram na zaufaniu i szacunku do zwierząt. Uczę się cały czas od najlepszych. Obserwuję i wciąż się uczę tego, jak doskonały jest pies, a jak nie doskonały jest człowiek. Wielu ludzi dorabia historie, które niewiele maja wspólnego z rzeczywistością, żeby usprawiedliwić samego siebie. Moim zdaniem samego siebie oszukując. Przykładem tego jest ostatnio bardzo często słyszane przeze mnie stwierdzenie MOLOSY są inne. Pytam, w czym są inne, słyszę do czego innego zostały stworzone, pytam do czego zostały stworzone i tu pustka. Informuję więc wszystkich właścicieli psów, dajcie psom być psami, nie uczłowieczajcie ich. Korzystajcie z prawdziwej wiedzy, popartej doświadczeniem.  Zapraszam w każdej sprawie zwiazanej z psami, niezależnie od rasy, jak tylko będę mógł, pomogę. Jako potwierdzenie, że miałem do czynienia z bokserami, pomimo, że obecnie moimi psami, z którymi pracuję są owczarki niemieckie, poniżej zamieszam zdjęcia sprzed 39 lat, czyli z roku 1981. Miałem wtedy 8 lat, z moim dziadkiem Wojtkiem zbudowaliśmy wózek, w którym nasz bokser suka Diana ( ur. 1974 ) z radością woziła mnie i moją siostrę po całej wiosce, robiąc wtedy wielką furorę. Już wtedy mój dziadek Wojtek przekazywał mi cenną wiedzę życiową, odnośnie zwierząt. Niektórych z czytających ten tekst nie było jeszcze na świecie, inni nawet nie mysleli o tym, że jest coś co nazywa się kynologia.   

  

 16.03.2020

SZANOWNI PAŃSTWO, MOI DRODZY GOŚCIE, w związku z koronawirusem, mając na uwadze nasze wspólne dobro, chodzi tu przede wszystkim o zdrowie, respektując zalecenia Władz Państwowych, informuję, że zajecia odbywają się normalnie tak jak dotychczas, nasze spotkania są kameralne w malutkich grupach 3-4 osoby. Jak, myślę zdąrzyliście Państwo zauważyć, stosujemy najwyższe standardy pracy, mamy środki higieniczne dostępne dla wszystkich, stosujemy tylko i wyłącznie naczynia jednorazowe ( kubki, sztućce ). Minimalnie zmieniam godziny spotkań. Zapraszam. 

DODATKOWA INFORMACJA. Cały czas moje małe stoisko handlowe działa, karmy i atrykułów dla psów na razie nie brakuje.             

01.03.2020

Obserwując co dzieje się w psim świecie, bardzo zachęcam wszystkich hodowców, żeby oddając swoje szczeniaki do nowych domów, polecali i edukowali przyszłych właścicieli, jak ważne jest dobre wychowanie i socjalizacja dla szczeniaka i młodego psa. Ja, ze swej strony zawsze służę pomocą, a mogę bez żadnej skroności powiedzieć, że w zakresie wychowania i socjalizacji szczeniąt to mój ośrodek i metody w nim stosowane, są na najwyższym poziomie.  Zapraszam.

Znam wiele bardzo dobrych europejskich hodowli, które sprzedając szczeniaki, majac na uwadze ich dobro, biorą za nie więcej pieniędzy, ale od razu właściciel jest kierowany do dobrego ośrodka szkoleniowego, który poprowadzi szczeniaka przez najważniejszy etap jego rozwoju z rozwagą i starannością. Ja i mój ośrodek jesteśmy gotowi do takiej pracy.        

22.01.2020

Z małym poślizgiem, ale z wielką przyjemnością informuję, że na otwarciu mojego Ośrodka dla Psów, obecna była lokalna prasa. Bardzo dziekuję pani Joannie Świetnickiej z tygodnika lokalnego "PAŁUKI" za fotoreportaż tego wydarzenia. Ukazał się on 27.12.2019 w tygodniku "PAŁUKI I ZIEMIA MOGILEŃSKA".

      

15.01.2020

Informacja dla wszystkich włacicieli i sympatyków psów. W czwartek 23.01.2020 w godzinach 18-20, zapraszam do mojego Ośrodka dla Psów w Szczepanowie, ul. Barcińska 17, wszystkie osoby na spotkanie nt. wychowanie, socjalizacja, szkolenie od szczeniaka do seniora. Spotkanie w formie pogadanki jest BEZPŁATNE. Proszę tylko, o telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w tym spotkaniu. tel. 669521309.   

13.01.2020

Zdjęcia z naszego wczorajszego pokazu wyszkolenia psów dla WOŚP, możecie również zobaczyć na naszym lokalnym portalu informacyjnym : CMG24PL. Artykuł  "Orkiestrowy finał w Dąbrowie". 

13.01.2020

Dzisiaj garść informacji i relacja z wczorajszego naszego występu dla WOŚP. W pokazie, który zrobiliśmy wystapiły 4 suki. 2 boksery : Adela (brązowa) z przewodniczką Angeliką i Mała (biała) z przewodniczką Agatą. Od razu dla was miłe panie, seredczne dzięki za bardzo dobry wystep. Na dokładkę, 2 moje owczarki niemieckie Mila (wilczasta) i Fanta (czarna). Boksery prezentowały ćwiczenia z obrony- gryzienie w popędzie łupu. Z moimi owczarkami zaprezentowałem ogólne posłuszeństwo i zabawy sprawnościowe. Pokaz wg mnie wyszedł bardzo dobrze, wszystkie suki pokazały bardzo duże skupienie i były bardzo zmotywowane do pracy, pomimo trudnych warunków, bardzo dużej liczby gości i ogólnej wrzawie na sali oraz bardzo śliskiej podłodze. Zaznaczam, wszystkie suki były (pracowały) po raz pierwszy w swoim życiu na takiej imprezie Zachowywały się znakomicie. Dziekuję organizatorom lokalnej WOŚP za zaproszenie i oczywiście dziekuję mojemu niezastąpionemu pomocnikowi siotrzeńcowi Dawidowi. Dzieki Dawid.    Kilka zdjęć poniżej. 

           

12.01.2020

Dziś na zaproszenie WOŚP, mieliśmy przyjemność zrobić pokaz wyszkolenia psów i w ten sposób aktywnie włączamy się i jesteśmy  z WOŚP. Pokaz odbył się w sali przy szkole w Dąbrowie, gdzie  swój sztab miała nasza lokalna WOŚP. Obszerna  relacja ze zdjęciami jutro. 

05.01.2020

Z wielką radością informuję, że mój mały podopieczny HACHI, rasa Akita Japońska, 5 miesięczny szczeniak, dziś uczestniczył w pierwszej w swoim życiu wystawie w Sopocie. Pierwsze miejsce i najlepszy szczeniak w rasie. Dla Marceliny i Mateusza Łukomskich jego właścicieli wielkie gratulacje. Całej trójce wielkie dzięki i nieustającego pasma sukcesów na przyszłość.     

02.01.2020

Szanowni Państwo, ferie zimowe w woj. kujawsko-pomorskim trwaja 27.01.2020- 09.02.2020. Informuję, że mam 20 miejsc hotelowych dla psów z czego 10 na wolnym powietrzu, 10 w nowym budynku. Na dzień dzisiejszy pozostało wolnych 13: 5 na wolnym powietrzu i 8 w nowym budynku. Jeżeli planujecie Państwo skorzystać z usług mojego hotelu, to prosze o telefoniczne rezerwacje. Ilość miejsc jest skończona i więcej nie będzie. 

02.01.2020

W związku z dużym zainteresowaniem treningami na sali, kalendarz będzie aktualizowany na bieżąco, żebyście Państwo mieli aktualne informacje.      

27.12.2019

Zapraszam, do odwiedzenia strony internetowej Telewizji Lokalnej Barcin. Tam znajdziecie Państwo relację z wizyty tej właśnie telewizji na otwarciu mojego nowego ośrodka hotelowo-szkoleniowego dla psów. Program z 19.12.2019 - Psi Hotel. Wielkie dzięki za zainteresowanie i realizację tego materiału dla panów : Bartłomieja Uszko i Tomasza Kaśków.    

26.12.2019

Aktualizacja działu - Cennik Szkolenie, w związku z nowymi usługami dla psów. 

26.12.2019

Zapraszam na stronę internetową LGD Mogilno. Lokalna Grupa Działania Sąsiedzi wokół Szlaku Piastowskiego. Tam, krótka relacja z wizyty miłych gości z LGD, na otwarciu mojego ośrodka hotelowo-szkoleniowego dla psów.   

26.12.2019

Z wielką przyjemnością pragnę się pochwalić GIO. Gio to 5 miesięczny szczeniak syberian husky, Był u mnie i z moją rodziną od 7 tygodnia życia, przygotowywałem go do wyjazdu do Anglii, gdzie mieszka jego obecna rodzina. Jestem z niego dumny, ponieważ szczeniak pojechał do nowego domu, jeszcze do końca roku w Polsce i nie sprawił jego nowym włścicielom żadnych problemów. Co, dla mnie najważniejsze sam doskonale odnalazł się w nowym miejscu. Wczoraj go odwiedziliśmy i jest super. To daje mi pewność, że moja wiedza, metody wychowania i socjalizacji szczeniąt są bardzo dobre. Ten szczeniak u mnie na codzień mieszakał w kojcu z wybiegiem, posród innych moich psów. Zabawy, socjalizacja, nauka, zasady, ograniczenia i wszystko, co w życiu może mu sie przydać, ode mnie otrzymał stosownie do jego wieku. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z wczorajszych odwiedzin u Gio. Wszystko co jest na zdjęciach jest naturalnym zachowaniem szczeniaka i moich dzieci, nigdy nic nie reżyseruję, jeżeli chodzi o takie zabawy. Kontakt ze szczeniakami i np. leżenie w legowisku psa, to dla moich dzieci fajna zabawa. Pamiętajcie jednak, żeby tak było dzieciom należy przekazać minium wiedzy, jak traktować zwierzęta. Na zdjęciach nasza 8 letnia Michalina, 5 letnie bliźniaczki Maja i Martyna oraz Gio.          

                

16.12.2019

Co tydzień w poniedziałek, bedę zamieszczał w KALENDARZU powyżej informacje dotyczace pracy i treningów w Ośrodku Szkoleniowym. Bardzo prosze o telefoniczne zgłaszanie uczestnictwa, ponieważ ilość miejsc jest ogranicznona, a dbając o Państwa czas, umówienie pozwoli dobrze ułożyć plan naszych spotkań.     

12.12.2019 - STOISKO HANDLOWE !!!!!

Dzisiaj dużo nowości. W naszym Ośrodku mamy też niewielkie, ale dobre, specjalistyczne stoisko handlowe. Wszystko co mamy w ofercie, to towar spawdzony na moich psach w hodowlii, najwyższej jakości. Specjalistyczne karmy suche, mięso w puszakch, przysmaki i to co najważniejsze i jest  naszą domeną, to akcesoria szkoleniowe, treningowe piłki, gryzaki, wszystkie zabawki ze 100 % kauczuku, bez żadnych plastików, bezzapachowe. U nas również możecia Państwo zamówić dla swojego psiaka smycz, obrożę. Ręcznie robione, solidne wykonanie posłuża waszemu psu długie lata. Mamy do wyboru ponad 30 wzorów taśm i linek na smycze i obroże. Cała paleta kolorów i wzorów. Wyglądają przepięknie. Również w ofercie taśmy podgumowane, antypośliizgowe. W sprawie zakupu lub zamówienia naszych towarów i wyrobów kontakt - Michał Lewandowski tel 669521309.    

12.12.2019 - SALA TRENINGOWA !!!!

Szanowni Państwo, bez zbędnej skromności prezentuję jedną z najnowocześniejszych sal treningowych dla psów w regionie. Sala w pełni wyposażona w sprzęt treningowy, do przeróżnych zajęć z psami. Sala posiada jedną ścianę calą w lustrach, co daje mozliwość obserwowania własnych poczynań. Szczególnie przydatna do przygotowywania psów do wystawy. Dla właścicieli psów, oczywiście kącik kawowy, gdzie można w super warunkach napić się kawy, herbaty, zjeść dobre ciastko. Komfort na najwyższym poziomie. SALĘ MOŻNA WYNAJMOWAĆ dla siebie, trenować samemu lub przyjeżdżać grupami. Sala dostepna w dogodnych dla Państwa godzinach od godz 7:00 do 22.00. Zapraszam - rezerwacja tel. 669521309.     

KOSZT WYNAJMU SALI - 120 PLN /1 godzina.  W tym otrzymujecie Państwo, w pełni wyposażoną salę treningową z zapleczem, bezpieczny, oświetlony parking na zamknietym terenie. Najwyższy standard. Popatrzcie oceńcie sami. 

 

12.12.2019 - Rzadkość na placach treningowych !!!!!

Poligon Gruzowiskowy, niezbyt wielki, ale bardzo dobry do świetnej pracy węchowej czy poszukiwawczej. Zapraszam, zarówno psy już pracujące w tych specjalnosciach, jak i psy, amatorskie, wasze pupile, dla których taka praca może być, wspaniałą zabawą, ubogacającą i wzmacniającą wasze wspólne relacje i więź.    

W gruzowisko został wbudowany betoniowy tunel o długości 6 metrów, w którym można uczyć psa przeróżnych umiejętności. W pracy na tym gruzowisku, ograniczeniem jest znowu tylko, wyobraźnia przewodnika psa i oczywiście zdrowy rozsądek.   

12.12.2019

Cała zrealizowana inwestycja, czyli Wyskospecjalistyczny Ośrodek dla Psów powstał po części z funduszy UE, a to wszystko przy wielkim wsparciu naszej LGD SĄSIEDZI WOKÓŁ SZLAKU PIASTOWSKIEGO, której przedstawicieli na czele z Prezesem LGD miałem przyjemność gościć na otwarciu. Raz jeszcze wielkie dziękuję, że byliście i dziękuję za list gratulacyjny, który otrzymałem z rąk Prezesa, który dowodzi o naszym dobrym współdziałaniu. 

09.12.2019

Nasz HOTEL DLA PSÓW, nie boję sie tego użyć 5*****, już działa. Zbliżają się święta, wyjazdy, zapraszam wszystkich zainteresowanch do rezerwacji miejsc. Mam w sumie 20 miejsc dla wszych pupili, ale tylko 10 jest w nowym budynku ogrzewanych w najwyższym standardzie. 10 pozostałych to piękne kojce z ocieplanymi budami z wybiegami, ale są na wolnym powietrzu.

09.12.2019

W dniach 7-8.12.2019 odbyło się oficjalne otwarcie mojego Ośrodka dla psów. Wszystko udało się znakomicie. Najważniejsze, goście dopisali, atmosfera genialna, pogoda jak na ten czas wyśmienita. Pokaz psów świetny. Tak więc, moje wielkie podziekowania dla wszystkich, którzy mnie odwiedzieli, których miałem przyjemność poznać i gościć w moich skromnych progach. Dziękuję. Podziękowania dla właścicieli przewodników psów, za udział w pokazie. Spisaliście się na medal, psy pracowały wybornie. Wielkie podziękowania dla mojej skromnej ekipy rodzinnej i Agaty za przygotowanie poczęstunku, którym mogiliśmy Państwa ugościć. Wszystko było, tak jak powinno być. 

WSZYSTKIM, RAZ JESZCZE WIELKIE DZIĘKI i do zobaczenia na treningach, szkoleniach, warsztatch, seminariach.     

03.12.2019

SZANOWNI PAŃSTWO, niezmiernie mi miło zaprosić na otwarcie nowego PROFESJONALNEGO OŚRODKA DLA PSÓW, które będzie się odbywało w dwa dni 7-8.12.2019. Zaproszenie poniżej. Serdecznie zapraszam, będzie mi niezmiernie miło poznać i gościć Państwa w moim nowym Ośrodku. 

   

03.12.2019

Miłe zaskoczenie, ponieważ ja nie jestem mistrzem dzisiejszej techniki komputerowej, a tu moja 8 letnia córka Michalina, samodzielnie przygotowała na komputerze 2 jak to nazwała Collage z naszymi psami.  Mimi dziekuję.

  

03.12.2019

Sala treningowa, najwyższy europejski standard, tak jak i kojce. Sala wyłożona piekną wykładziną obiektową, podłoga zielono-brązowa, ściany do 160 cm wykładzina w kolorze żółtym. Ogrzewana, oświetlenie ledowe. Na sali wyposażenie do mnóstwa ćwiczeń z waszymi pupilami, od najprostszych zabaw poprzez pracę na torach sprawnościowych i ćwiczeniach sprawnościowych po treningi z obrony i pracy węchowej. Jestem przekonany, że każdy może znaleźć niesamowicie ciekawe zajęcie dla swojego psa, które będzie radością i przyjemnością ze wspólnej pracy. 

      

03.12.2019

Ciag dalszy zdjęć. Teraz wnętrze, kojce w budynku ośrodka, 10 pieknych przestronnych, ogrzewanych, w kolorowych płytkach, każdy kojec w innym kolorze, żeby było wesoło i radośnie. Do każdego kojca duży wybieg zewnętrzny. 

03.12,2019

Nowy Ośrodek Kynologiczny i całe otocznie z nim zwiazane oddany do użytkowania. Budowa zakończona w lipcu, przygotowanie całej infrastruktury z oddaniem jego do dyspozycji naszych gości chwilę zajęło, ale z wielka przyjemnością informuję, marzenie moje o stworzeniu Wysokospecjalistycznego Ośrodka dla Psów się spełniło. Jest i z wielką przyjemnością zapraszam wszystkich Państwa z waszymi pupilami zarówno do Hotelu dla Psów, jak i na piekną Salę Treningową. Popatrzcie na zdjęcia i oceńcie sami. 

03.12.2019

Po dłuższej przerwie zwiazanej z realizacją dużej, a nawet bardzo dużej jak na mnie inwestycji, strona znowu zaczyna działać.                                                   

21.08.2019

Strona prosta, ale żyje. Następny dział zaczyna działać. Zapraszam do zakładki hodowla i do działu nasze psy. Pierwszy z nich OLO już jest. Za chwilę następne psy, a tak precyzyjniej suki, ponieważ Olo jest jeden i 3 suki z linii użytkowej. Świetne zwierzęta. Proszę kliknąć na working dog i tam wszystkie szczegóły dotyczące Olo.    

06.08.2019

NOWOŚĆ !!! - PSI PARK. Jedyny taki w regionie. 

Moi drodzy, widząc rosnące zainteresowanie wielu właścicieli różnymi aktywnościami ze swoimi psami, począwszy od zwykłego pobiegania luzem w bezpiecznym miejscu, poprzez zabawy sprawnościowe, do bardziej zaawansowanych treningów postanowiłem wyjść temu naprzeciw i jeszcze szerzej otworzyć wrota mojego ośrodka do robienia rzeczy pięknych, przyjemnych z pożytkiem dla Was i waszych psiaków. Zapraszam wszystkich do PSIEGO PARKU. Cały mój plac treningowy wraz ze sprzętem na nim, oddaję do Waszej dyspozycji. Jeżeli będziecie potrzebować pomocy mojej skromnej osoby, też jestem dla Was. PSI PARK - to luźna nie ubrana w żadne ramy szkoleniowe formuła, ograniczona Waszą inwencją i wyobraźnią, no i oczywiście zdrowym rozsądkiem. Będzie mi niezmiernie miło Was poznać i spędzać z Wami czas. PSI PARK - zaprasza w poniedziałki, środy, piątki w godz. 18-19.30 w sezonie letnim.            Koszt 20 PLN za psa.            

 

18.07.2019

Kilka zdjęć, jak na moim placu treningowym, moje owczarki, jak i nasi goście hotelowi doskonale się bawią. Na zdjęciach widać, że psy trenując dobrze się bawią i wykonują wszystko z radością. Wszystkich właścicieli psów serdecznie zapraszam. Uważam, że trenując ze swoim psem, w doskonały sposób pokazujemy, że go kochamy.    

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.07.2019

Nasz ośrodek ciągle się rozwija. Na placu treningowym przybywa nowego sprzętu, z którego można tworzyć przeróżne kombinacje torów sprawnościowych. Trening w takiej formie niesłychanie poprawia motorykę całego psa, uczy skoncentrowania i spokoju, a zarazem daje zwierzęciu bardzo dużą pewność siebie i wzmacnia psychikę. 

 

 

 

 

 

 

 

 

17.06.2019

Na naszym palcu treningowym następne elementy do treningu psów. Stół zapachowy. Wyjątkowe i niespotykane, urządzenie do nauki i pogłębiania zmysłu węchu u psa. Zrobione przeze mnie, przetestowane na moich owczarkach . Super zabawa w szukanie i wykrywanie zapachu. Zapraszam zarówno szczenięta jak i psy dorosłe, szczególnie przydatne dla psów z problemami czy to niepewności czy to nadpobudliwości. Jeden z elementów powstającej wielkiej całości tzw. trenażera dla psów.           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30.04.2019

Nowy budynek Ośrodka Kynologicznego już stoi. Teraz tylko prace wykończeniowe i zaczynamy działać. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.04.2019

Na naszym palcu szkoleniowym, mamy pełne zaplecze do treningu psów. Tory sprawnościowe, tunele, podesty, drabiny, kładki, które możemy w dowolny sposób konfigurować, żeby praca z psem była frajdą i dobrą zabawą, zarówno dla psa jak i jego przewodnika. Oczywiście jest również sprzęt do treningu obrony : namioty, gryzaki, kliny, rękawy. Sprzętu ciągle przybywa, za chwilę będziemy mieli bębny i szpule, żeby zwiększać atrakcyjność treningu, a tym samym ubogacać w pozytywne doświadczenia naszych pupili. Cały sprzęt, który posiadam na placu może być wykorzystywany do psów przebywających w hotelu, jeżeli będzie taka wola właściciela psa. Wszystko do indywidualnych ustaleń            

.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.04.2019

Budowa przebiega bez zakłóceń, pogoda dopisuje. Początek kwietnia, mury pną się do góry w niesamowicie szybkim tempie    

 

 

 

 

 

 

 

 

15.04.2019

W marcu ruszyliśmy z pracami. Firma budowlana, pełną parą zabrała się do pracy. Dalsze etapy realizacji wkrótce. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19.06.2019

Jeszcze trochę historii. Tak było. 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.04.2019

Cały czas u nas praca wre. Budowa nowego Ośrodka Hotelowo-Szkoleniowego dla psów idzie pełną parą. Koniec lata, powinien być, w pełni gotowy do przyjmowania gości, naszych czworonożnych przyjaciół. Na początek, kilka zdjęć jak wyglądała działka jeszcze w lutym 2019.     

 

 

 

 

 

 

 

 

13.04.2019

Miło mi poinformować, że nasz ośrodek posiada w pełni profesjonalny samochód do przewozu zwierząt. Oryginalny VW Crafter, przeszklony i tapicerowany fabrycznie, dodatkowo specjalne wygłuszenie podłogi, nie żadna przeróbka z blaszaka. Samochód posiada dodatkową klimatyzację dachową i wentylację przedziału gdzie, przebywają psy. Możemy, bez problemu przywozić i odwozić psy w razie potrzeby do hotelu i życzenia właściciela psa. Świadczę usługi transportu psów. Zapraszam.       

 

13.04.2019

XLIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych - Grudziądz. Orlo von der Schiffslache - ocena doskonała (V), wyróżnienie od sędziego. Chyra z Duhoveho lesa - ocena bardzo dobra (SG). Orlo i Chyra pomimo, że są z linii użytkowej owczarków niemieckich, uczestniczyły w 3 wystawach i były poddane ocenie, które to oceny są niezbędne do uzyskania uprawnień hodowlanych .      

30.03.2019

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych - Warszawa. Orlo von der Schiffslache - ocena bardzo dobra (SG), Chyra z Duhoveho lesa - ocena bardzo dobra (SG). Orlo pokazał swoje cechy użytkowe.    

16.02.2019

IX Nocna Wystawa Psów Rasowych - Bydgoszcz. Dwa moje psy z linii użytkowej Orlo von der Schiffslache ocena doskonała (V), Chyra z Duhoveho lesa ocena bardzo dobra (SG).   

21.01.2019

Podpisanie w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu umowy, na dofinansowanie budowy wysokospecjalistycznego ośrodka kynologicznego. Cała machina rusza. 

2018

W związku z rosnącym zainteresowaniem zarówno hotelem dla psów, jak i szkoleniami podjąłem wielkie wyzwanie odnośnie budowy profesjonalnego Ośrodka Szkoleniowo - Hotelowego dla psów. Napisałem projekt o wsparcie mojej inwestycji z funduszy UE i mój projekt został zaakceptowany przez lokalne LGD i otrzymałem dofinansowanie na jego budowę.       

2017 

Ze Słowacji, kupiłem wspaniałą młodziutką czeską suczkę Chyra z Duhoveho lesa. Więcej o tej suczce w dziale hodowla, nasze psy.   

2016

Z Niemiec z hodowli von der Schiffslache, trafiły do mnie 3 doskonałe szczeniaki z linii użytkowej. Orlo, Ohla i Mira. Opis psów w dziale w dziale hodowla, nasze psy.      

 

15.06.2014

Z przyjemnością informujemy, że dla naszych obecnych jak i przyszłych gości zbudowaliśmy piękny nowy obiekt. Sześć w pełni profesjonalnych zadaszonych kojców z dużymi, przestronnymi wybiegami zapewni naszym psim gościom bardzo komfortowe warunki pobytu, a właścicielom pewność, że ich pupil jest pod dobrą opieką w naszym hotelu.

 

(kliknij, aby powiększyć)

 25.04.2012

Tego dnia przyszły dokumenty z Niemiec - zostałem członkiem niemieckiego SV.