Hodowla

Hodowla "Urokliwy Zakątek" FCI została zarejestrowana w ZKWP i FCI w 2006 roku. W 2018 zmiana nazwy hodowli na MBM-Leistunszucht FCI. Owczarki niemieckie są ze mną znacznie dłużej. Na początku były to owczarki eksterierowe ale to czego szukałem w owczarkach znalazłem dopiero w liniach pracujących i od 2006 r., tylko owczarki niemieckie z linii użytkowej (pracującej) są w mojej hodowli.

Moja hodowla jest kameralna, pojawia się niewiele szczeniąt ale pochodzą one z najlepszych skojarzeń, po najlepszych psach użytkowych na świecie. Psy są poprawne eksterierowo, dążę do uzyskania psów o bardzo dobrej psychice, to jest dla mnie najważniejsze. Moje psy odznaczają się niespotykanym temperamentem i pasją do pracy.

Jakość swoich psów i suk potwierdzam startami w zawodach i egzaminach IPO. Wszystkie psy w mojej hodowli mają prześwietlenia polskie i niemieckie (SV) stawów biodrowych (HD) i łokciowych (ED), mają potwierdzone DNA.

Moje działania przemyślane i konsekwentne mają dać potencjalnym przyszłym właścicielom psów z mojej hodowli mocne, stabilne psychicznie i pewne siebie owczarki, które nie sprawią swoim właścicielom trosk a wspólne życie będzie przyjemnością , nie kłopotem.